Najkrajšia záhrada na svete - Marsha Diane Arnold

12.05.2022

Aj vaše deti fascinujú rastliny, kvety, tráva a semienka? Práve teraz, na jar, keď sa príroda prebúdza opäť siahame po knihe, ktorá je aj po roku jednou z našich najobľúbenejších.


Vydavateľstvo: Stonožka        Rok vydania: 2021        Počet strán: 32        Väzba: pevná        Ilustrácie: Ramona Kaulitzki        Preklad: Lucia Hlubeňová        Vekové odporúčanie: 3+


Najkrajšia záhrada na svete je príbeh o Jazvecovi, ktorý sa rozhodol, že tento rok bude mať najkrajšiu záhradu. Dal si naozaj záležať a počas roka zbierala a triedil semienka. Kamaráti Líštička, Pĺšik a Lasička mu pomohli s hrabaním, robením hriadok a ostatnými prácami. Čo však nikto z nich nepredpokladal, prihnala sa búrka a prudký dážď s vetrom vyplavili semienka. Jazvecova vysnívaná záhrada bola zničená. Ako to celé dopadlo? To sa už dočítate v knihe 😉.

Ako väčšina kvalitných detských kníh, aj táto vyniká nádhernými farebnými ilustráciami. Máme tu zvieracích hrdinov, priateľov, ktorí si vzájomne pomáhajú a pri práci v záhradke pekne spolupracujú. Deti na obrázkoch určite nájdu aj kopec milých detailov.

Textu je tak akurát, ani málo, ani veľa. Knižka krásne poukazuje na to, že hoci nejde všetko podľa našich plánov, niekedy môže byť výsledok ešte lepší. Po každom daždi raz opäť vyjde slnko. Po každom smútku príde radosť. Vynikajúca voľba na čítanie pred spaním. Aby mali deti pekné sníčky plné farebných kvetín. A na toto jarné obdobie ideál.