Najkrajší dar na svete - Mark Sperring

10.12.2020
Nádherná vianočná knižka pre deti 😍.

Vydavateľstvo: Ikar (Stonožka)       Rok vydania: 2020       Počet strán: 32       Vekové odporúčanie: 3+.       Ilustrácie: Lucy Fleming

Pred tohtoročným adventom som opäť hľadala pre drobca niečo nové, vianočné na čítanie. Máme zúfalo málo vianočných kníh (aj tú, čo máme, si drobec číta celý rok, je jeho obľúbená 🙈🙄😀) a chcela som nejakú naozaj krásnu, s posolstvom. Myslím, že som nemohla vybrať lepšie ❤️.
Ema a Macko nájdu ráno, po Štedrom dni, pod stromčekom jeden zabudnutý darček. Nie je pre nich, patrí niekomu, koho nepoznajú a tak sa rozhodnú ho nájsť a darček tak odovzdať do správnych rúk. Prejdú dlhú cestu netušiac, že je to ten najkrajší dar na svete.


Ja som sa pri tejto knižke roztopila od dojatia🥰. Kniha je nie len neskutočne roztomilo ilustrovaná, ale má aj krásne posolstvo o sile priateľstva a čare skutočných Vianoc - aby nebol nikto sám. Text je na každej strane krátky, výstižný, svieži a zaujímavý aj vizuálne. Hravo a veselo tak prejdete spolu s hrdinami náročnú dobrodružnú cestu za tajomstvom zabudnutého darčeka 🎁. 

Drobec knihu miluje. Každý večer, odkedy ju na Mikuláša dostal, ju musíme čítať. Pozná už jej názov, postavičky a aj počas dňa mi o nich rozpráva. 

Rozhodne odporúčam. Toto by malo byť v každej detskej knižnici a ak by som za tento rok robila nejaký rebríček TOP detských kníh, táto by tam určite nemohla chýbať 👍.

PS: ilustrátorka Lucy Fleming má na svedomí aj detskú knižku Ela a jej zázračné svetlo, po ktorej sme už tiež poškuľovali 😉.