Muž bez mena - Roseanna M. Whiteová

15.11.2019
"Jej úlohou je ukradnúť mu meno. Lenže čo ak jej namiesto toho ukradne on srdce?"
"Jej úlohou je ukradnúť mu meno. Lenže čo ak jej namiesto toho ukradne on srdce?"

Skvelý námet ale prevedenie mi nesadlo 🤷‍♀.


Vydavateľstvo: i527.net        Rok vydania: 2019      Počet strán: 400        Väzba: brožovaná        Žáner: historický román


Rosemary Greshamová je zlodejka. Viac-menej je k tomu donútená svojou ťažkou životnou situáciou. Nie je však len takou obyčajnou zlodejkou. Tie časy už prešli. Vie sa dokonale votrieť do vyššej spoločnosti a zaistiť si tak rôzne výhody. Práve preto jedného dňa dostane životnú ponuku - zmocniť sa dokumentov potvrdzujúcich zradu bohatého džentlemana Petra Holsteina. Vydávajúc sa za knihovníčku sa u Holsteina zamestná a postupne odhaľuje nie len jeho zamotaný pôvod, ale aj tajomnú povahu.

Peter Holstein je tichý, srdečný muž. Stretáva sa však s kráľom a má meno, ktoré sa mnohým nepáči. Na jeho hlavu tak padá množstvo obvinení o zrade a nelojálnosti voči Anglicku. Spolu s Rosemary hľadajú dôkazy (každý tie svoje) a postupne prichádzajú na pravdu. Aké má Peter tajomstvá? Splní Rosemary svoju špiónsku misiu?

Kniha má veľmi originálny námet 👍, inšpirovaný skutočným prípadom z histórie (tak sa píše v poznámke autorky). Dej bol pútavý, zaujímavý, premyslený, avšak jeho gradácia bola na môj vkus príliš pomalá. Už od prvých strán bolo cítiť autorkin vláčnejší štýl písania. Keď sa v príbehu vyskytlo nejaké prekvapenie, väčšinou ho zatienili neustále úvahy hlavných hrdinov. Usudzujem teda, že kniha má svoje plusy skôr v myšlienkovom alebo duchovnom smere - hoci neviem prečo som očakávala aj viac dobrodružstva a romantiky 🙈. Nechcem zavádzať, nejakej akcie sa určite dočkáte a ku koncu príde aj kúsok romantiky, osobne mi však úvahový a popisný štýl autorky nesadol. Navyše, často opakujúce sa výrazy (napr. "Hrom do toho!") mi zrejme až príliš narušili pozitívny zážitok z čítania.

Na obranu príbehu musím pochváliť povahu Petra Holsteina. Bola som prekvapená ako bol dôveryhodne vykreslený a ako dokonale kontrastoval s Rosemary 👏.

V konečnom dôsledku však hodnotím skôr priemerne.

Knižku si môžete zakúpiť priamo tu: https://bit.ly/2nnuiSF

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com.

3,5⭐/5⭐

Muž bez mena je prvou časťou zo série "Tiene nad Anglickom"
Muž bez mena je prvou časťou zo série "Tiene nad Anglickom"