Most - Karen Kingsbury

03.01.2020

Gýčová jednohubka, ktorá sa mi však celkom páčila 👍.


Vydavateľstvo: Christian Project Support       Rok vydania: 2017        Väzba: brožovaná        Počet strán: 226        Žáner: romantika


Molly žije v Portlande a už niekoľko rokov ostáva sklamaná v láske. Jej srdce stále patrí Ryanovi, ktorého pred rokmi v Tennessee opustila.

Ryan býva v Nashville. Doteraz spomína na krásne roky strávané s Molly a nemôže na ňu zabudnúť. Neustále počuje jej hlas, ktorý ho povzbudzuje, aby na sebe pracoval a dosiahol svoje sny. Dokonca navštevuje aj Most - kníhkupectvo kde s Molly strávili krásne chvíle.

Kníhkupectvo Most vlastnia Charlie a Donna. Hoci v dnešnej digitálnej dobe je náročné viesť tento typ obchodu, ešte donedávna nemali problémy. Avšak storočná voda im všetko odplaví a zničí všetky knihy. Začína spleť žiadostí o pôžičky, ktoré sú však zamietnuté a zdá sa, že im pomôže len zázrak.


Od tejto knižky som veľa neočakávala. Predsa len, v kníhkupectve, kde som ju našla bola v akcii, stála len pár drobných a veľkosťou pripomínala skôr hrubý zošit☺. A hoci môžem skonštatovať, že mi to celé pripomínalo typické gýčové príbehy z nemenovanej romantickej televízie - aj tak sa mi to páčilo 😊.

Práve dej a príbeh boli zaujímavé a celkom pekne poskladané. Väčšina bola síce o myšlienkach hlavných hrdinov ale nemala som pocit, že by to autorka zbytočne naťahovala. Naopak, bolo to veľmi milé a príjemné. Stvorené na Vianoce 🎄. Navyše prostredie kníhkupectva mi dokonale hladilo dušu.

Čo sa však týka vianočnej atmosféry, najviac je ju cítiť asi len z obálky. Áno, príbeh ako taký sa odohráva cez Vianoce, ale príliš to na mňa Vianocami nedýchalo.

Hodnotím preto celkom pozitívne. Nie je to knižka pre každého a na akýkoľvek deň v roku, ale mne práve na tieto sviatky spravila náladu a to sa cení.

 4⭐/5⭐