Môj prvý slovníček - Slová, Farby, Čísla

19.09.2023

Milé malé slovníčky s otváracími okienkami.


Vydavateľstvo: Fortuna Libri        Rok vydania: 2023        Počet strán: 10       Vekové odporúčanie: 1+


Tieto milé malé slovníčky sú vhodné pre deti už od jedného roka. Majú tvrdé strany a veľké otváracie okienka, ktoré deti jednoducho milujú 😀👍. Vďaka nim sa zábavným spôsobom učia spoznávať prvé slovíčka po slovensky aj po anglicky (v okienkach sa nachádza anglicky názov aj s jeho výslovnosťou). Okrem toho slovníčky pekne poslúžia aj o niečo starším detičkám, ktoré sa chcú naučiť niečo nové. Dcéra má čerstvo tri roky a často si knižky spoločne prezeráme. Ona povie, čo vidí na obrázku po slovensky a keď otvorí okienko, povieme si slovíčko po anglicky. Následne to už skúša aj sama. Malé deti sa učia veľmi rýchlo. A keď je to navyše zábavnou formou, nalepí sa na ne množstvo nových informácií a ani nevedia ako.

Séria Môj prvý slovníček obsahuje tri knižky: Slová, Farby, Čísla. Knižočka Slová obsahuje základné slovíčka ako auto, pes, mačka, dievča, chlapec. Povedala by som, že je takým odrazovým mostíkom ku zvyšným dvom, ktoré už okrem samotného slovíčka obsahujú aj číslovku alebo farbu. Napríklad, červený motýľ, hnedý medveď, štyri banány či sedem včiel.

Knižky sú farebné, s milými ilustráciami, tvrdými stránkami a veľkými okienkami. Veľmi odporúčam pre všetky deti a pokojne aj tie staršie, ktoré sa ešte len začínajú učiť angličtinu. Touto formou im to pôjde o niečo ľahšie a veselšie. Slovníčky sa u nás ešte určite nejaké tie roky využijú ❤️.

Za knižočky poskytnuté na recenziu ďakujeme vydavateľstvu Fortuna Libri.