Medvedík a záhradná potopa - Katarína Macurová

24.07.2020

Opäť skvelá knižka na čítanie pred spaním. A nie len na čítanie. Ale hlavne na pozeranie a rozprávanie sa 👍.


Vydavateľstvo: Albatros        Rok vydania: 2019        Počet strán: 32        Text a ilustrácie: Katarína Macurová        Vekové odporúčanie: 3+


Vydavateľstvo Albatros nám minulý rok prinieslo veľa zaujímavých detských knižiek. Niet sa čo čudovať, že naša ďalšia obľúbená je opäť z ich dielne. Priznám sa, že drobcovi kupujem knižky skôr vo väčšom množstve naraz a potom mu ich dávam postupne, podľa nálady, alebo keď ho potrebujem rozveseliť. Našťastie, nové knižky ho vždy potešia 😍.

Medvedík a záhradná potopa je kniha trošku väčšieho formátu, aby dokonale vynikli ilustrácie, ktoré tvoria jej základ. Medvedík si chce spraviť koláčik z jabĺk. Pri ich zbieraní však úplne zabudne na pustenú hadicu na polievanie. Voda z hadice zaleje celú jeho záhradku a zmení ju na nepoznanie.

Vynikajúci príbeh pre malých drobcov. Ešte lepší pre ich oteckov, ktorí nemajú moc v obľube čítanie (tak ako ten náš 🙈😂). Text v knihe je totiž naozaj len doplnkom (veta na jednej strane) a s detičkami sa tak sústredíte hlavne na obrázky, ktoré môžete obohatiť vlastným komentárom.

Upozorniť by som chcela aj na fakt, že toto nie je jediná kniha autorky/ilustrátorky Kataríny Macurovej. Zálusk mám aj na jej ďalšie diela - napríklad Blcha Teo, Prečo nekvitneš alebo Ako naučiť Eda lietať (v posledných dvoch spomínaných opäť vystupuje medvedík Ernest). Všetky knižky sú štýlovo rovnaké a tak si myslím, že by mali aj rovnaký úspech ❤.