Manželská pretvárka - Abigail Wilson

29.09.2023

Výborný romanticko-dobrodružný príbeh s detektívnymi prvkami a tajomnou atmosférou. 


Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ        Rok vydania: 2023        Počet strán: 368        Väzba: pevná        Preklad: Miriam Ghaniová        Žáner: historický romanticko-dobrodružný


Koč slečny Elizabeth Cantrellovej prepadne neznámy muž. Neznámy je však len do momentu kým mu Elizabeth nestiahne masku a neodhalí tvár. Muž, ovdovený lord Adrian Torrington, je špión v britských službách a aby ochránil nie len česť mladej dámy, ale aj svoju totožnosť a nebezpečné poslanie, rozhodne sa Elizabeth navrhnúť manželstvo. Keď si ju následne aj s jej nemanželským synom odvedie do rodinného sídla Middlecrest Abbey, nemá ani tušenia, že otcom jej syna je jeho brat. Elizabeth bude mať čo robiť aby svoje tajomstvo uchránila. V sídle ju čaká nová rodina a bude mať čo robiť aby si získala ich náklonnosť (alebo oni jej?) Všetko ešte viac zamotá vražda, ktorá spustí pátranie po pravde a sprisahaní.  

Pri tomto príbehu ma hneď po prvých stranách napadlo, ako dokáže obálka knihy klamať. Na prvý pohľad by ste si povedali, že pôjde o presladenú romantiku z regentského obdobia, ale pri čítaní postupne zisťujete, že je to dobrodružné, detektívne a akčné. Plné nečakaných odhalení, prekvapivých zvratov a zaujímavých postáv, pri ktorých máte pocit, že všetci niečo skrývajú. Nechcela by som sa ocitnúť v koži hlavnej hrdinky a ocitnúť sa v neznámom sídle obkľúčená cudzími ľuďmi. Navyše za okolností, ktoré sa tam následne odohrajú 🫣😱.

Dej sa odohráva z pohľadu hlavnej hrdinky. Cez ňu spoznávame aj obyvateľov Middlecrest Abbey, samotného Adriana, jeho minulosť a tajomstvá. Púšťame sa do pátriania po vrahovi, ktorí sa zdá byť poriadne prefíkaný. 

Autorka vie úžasne, živo a realisticky vystihnúť pocity. Na vlastnej koži som cítila Elizabethin strach, každú zimomriavku či zachvenie sa. Z miestami temnej až strašidelnej atmosféry, ktorá na mňa číhala nie len v sídle, ale aj v niektorých postavách, mi regulárne behal mráz po chrbte. V príbehu sa neustále niečo dialo, povedala by som, že hrdinovia si ani nestíhali poriadne vypiť povestný čaj  a ponúknuť sa sušienkami. Stále boli v pozore, stále niečo objavovali, stále niečo skúšali, pátrali a stále viac a viac strácali kontrolu nad svojimi krehkými srdcami. Skrátka, výborný zážitok ❤️.

Ani z historickej stránky nemám knihe čo vytknúť. Páčilo sa mi prostredie, atmosféra aj dialógy. Mužský hlavný hrdina bol stelesnením tajomstiev ale prekypoval aj zvláštnym šarmom a dôvtipom. 

Ak máte radi historickú romantiku, ktorá však neostáva iba pri romantike, rozhodne odporúčam Manželskú pretvárku. Hneď by som si dala ďalšiu knihu od autorky 😊.  

Za knižku poskytnutú na recenziu veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ a dúfam, že chystajú aj preklad ďalších autorkiných príbehov😊.

5⭐/5⭐