Manželka a vdova - Christian White

12.09.2020
Triler s veľmi šikovnou, uveriteľnou a premyslenou zápletkou 👍. 

Vydavateľstvo: Tatran        Rok vydania: 2020        Počet strán: 248        Väzba: pevná        Žáner: triler

Kate čaká na návrat svojho manžela Johna. Bol na pracovnej ceste v Londýne, avšak domov sa už nevrátil a rodine sa neozval. Kate po ňom začína pátrať a keď zistí, že John už tri mesiace nepracuje na svojom pôvodnom pracovisku v nemocnici, začne jej dochádzať, že svojho manžela vôbec nepoznala. 

Predavačka Abby je obyvateľkou ostrovného mestečka Belport a má zvláštnu záľubu v preparovaní zvierat. Veľa času trávi s priateľkou policajtkou, oddane sa stará o deti a v podstate je so svojím životom spokojná. Na rozdiel od svojho manžela, ktorý sa v poslednej dobe akosi zmenil. 
Osudy týchto žien sa postupne pretnú a na povrch vypláva skľučujúca pravda, ktorá odpovedá na otázku: Ako dobre poznáme tých, ktorých milujeme?

Tento triler som zhltla naozaj rýchlo. Prispelo k tomu viacero pozitívnych faktorov: cez akurát dlhé (alebo skôr krátke) kapitoly, napínavý dej, nečakané zvraty, až po pekne vykreslenú atmosféru ponurého ostrova, na ktorom sa väčšina príbehu odohráva. 

Autor dokázal nenútene a realisticky popísať pocity dvoch hlavných hrdiniek (a zároveň rozprávačiek príbehu) - manželky a vdovy, a pomocou nich nám sprostredkovať dokonale zamotanú záhadu. Veľké plus dávam autorovi aj za to, že na obohatenie deja nepotreboval žiadne prehnané nechutnosti, ktoré sa v trileroch tak často objavujú. Myslím, že som sa ich už prejedla a takýto ľahký "zločin" (ak to tak vôbec môžem nazvať 🙈😂) mi príde oveľa viac originálny a zaujímavý 👌.

Hoci ma kniha naozaj nesmierne bavila, zopár momentov mi prišlo celkom dosť predvídateľných. Z detektívneho hľadiska som jednu cestičku k pravde odhalila relatívne skoro. Našťastie, celkový dojem z knihy mi to až tak nepokazilo a môžem ju len a len odporúčať. Rozsah má len okolo 250 strán (bez zbytočných omáčok, popisov a naťahovačiek), takže ju určite zhltnete ani nebudete vedieť ako. A záver? Tak ten vás celkom určite dostane 😉.

4,5⭐/5⭐