Listy, ktoré nikto nečítal - Iona Greyová

21.01.2020

Milujem príbehy, kde sa spája minulosť so súčasnosťou ❤. A toto je jeden z nich.


Vydavateľstvo: Lindeni        Rok vydania: 2019         Väzba: pevná        Počet strán: 440         Žáner: román (historický, vojnový)


Je rok 1943 a na pozadí vojny sa v Londýne stretajú dvaja ľudia - Stella a Dan. Napriek nástrahám ich života sa do seba bezhlavo zamilujú. Dan však odchádza splniť si vojnové povinnosti a Stella dúfa, že prežije a raz budú konečne spolu.

O sedemdesiat rokov neskôr Jess otvára list, ktorý jej nie je adresovaný. Je to posledný list, ktorý Dan napísal svojej láske. Posledný z mnohých, ktoré písal a nikto mu na ne neodpovedal. Jess ich príbeh lásky natoľko ohromí, že sa napriek svojim vlastným existenčným problémom, rozhodne list odovzdať správnej osobe a nájsť stratenú Danovu lásku.

Kniha ma na prvý dojem oslovila striedaním minulosti so súčasnosťou. Autorka sa s tým šikovne vyhrala a oba časové úseky prepojila tajomným listom. Schválne nikdy nechcem v popise deja prezrádzať veľa, lebo sila samotného prekvapenia pri čítaní je naozaj magická. Napríklad ja som absolútne nečakala tak spletité osudy hlavných hrdinov. Bolo to naozaj silné. Jednoducho - hltala som stranu za stranou.

Celá kniha dokonale dýchala romantickou atmosférou (písanie si listov je predsa čistá romantika ❤😀) a vojna (hoci tvorila veľmi dôležitý prvok v deji) bola spomínaná len veľmi ľahko. To pokladám za veľké plus, keďže vojnou presýtené príbehy nie sú práve môj obľúbený žáner.

Čo sa týka hlavnej hrdinky Stelly, musím sa priznať, že som si ju spočiatku veľmi neobľúbila a nerozumela som niektorým jej rozhodnutiam. Neskôr som ju však dokázala pochopiť. Bola síce mierne naivná, ale to veľmi súviselo aj s jej detstvom a vtedajšími pomermi. Autorka rozhodne vie ako narábať s charaktermi postáv a za túto musím dať jednoznačne palec hore 👍. Zamilovala som si ju a silno som jej držala palce.

Citlivejšie povahy budú zrejme potrebovať vreckovky ...
Citlivejšie povahy budú zrejme potrebovať vreckovky ...

V konečnom dôsledku knihe nemám čo vytknúť (okrem preklepov🙈). Čítanie som si užila a kombinácia spájania príbehu z minulosti a súčasnosti ma opäť raz nesklamala ❤.

4,5⭐/5⭐