Leto pri jazere - Denise Hunterová

26.07.2022

Romantická oddychovka, ktorá ma nakoniec milo prekvapila 👍. 


Vydavateľstvo: i527.net        Rok vydania: 2022        Počet strán: 344        Väzba: brožovaná        Preklad: Lucia Launerová              Žáner: romantika


Molly Bennettová a jej súrodenci len nedávno prišli o rodičov. Aby naplnili ich dávny sen, rozhodli sa pokračovať v obnove historického domu nachádzajúceho sa v meste Bluebell. Dom premenia na hostinec, ktorý neskôr plánujú predať. Pri rekonštrukcii sa objaví dávno stratený starý list a Molly sa rozhodne nájsť jeho majiteľa.

Adam Bradford je autorom bestellerových románov ale poctivo skrýva svoju identitu a jeho knihy vychádzajú pod pseudonymom. Aktuálne čelí veľkej spisovateľskej kríze a tak sa rozhodne zájsť do mestečka Bluebell, aby načerpal inšpiráciu na nový príbeh. Ubytuje sa v čerstvo otvorenom hostinci, kde spoznáva svoju novú múzu. Spolu s Molly sa snažia prísť na kĺb záhade strateného listu pričom sa vzájomne spoznávajú. Vo vnútri však obaja súperia s chybami minulosti a ich ešte nerozvinutý vzťah bude musieť podstúpiť ťažkú skúšku. 

Leto pri jazere je prvá časť trojdielnej série o Hostinci Bluebell, pričom každá je o jednom z troch súrodencov. Knihu som si vybrala, lebo som mala chuť na letnú romantiku v príjemnom prostredí a v konečnom dôsledku som to aj dostala 👍. Aj keď prvé kapitoly som trochu začala váhať, či to bol pre mňa správny výber. Sympatické postavy, ukecanú Molly a hanblivého samotára Adama trochu zatieňovalo pomalé tempo. Mala som pocit, že prešľapujeme na mieste. Aj keď na veľmi peknom mieste 😅.

V príbehu sa nám v podstate rozvíjajú dve dejové línie, keďže hlavní hrdinovia pátrajú po stratenom ľúbostnom liste. Súčasnosť miestami pretne minulosť, čo mohlo byť skvelým spestrením ale v podstate nám taktiež nič významné neodhaľovalo. Keď už záhada, tak nech je poriadna. A to mi tu trochu chýbalo 🤷‍♀️. Až približne od polovice knihy sa konečne začali diať veci. A v tom momente ma kniha odrazu príjemne prekvapila. Prišli zaujímavé vzrušujúce momenty aj emotívne chvíle. Od strán sa nedalo odtrhnúť. 

Môžem teda konštatovať, že k jadru príbehu a hlavnej téme sa čitateľ dostáva pozvoľna. Autorka postupne a nenápadne odhaľuje tiene minulosti hlavných hrdinov. Ich smútky, sklamanie či nedôveru. Či už voči iným, alebo voči samým sebe. Aj záhadný list odkrýva tajomstvá, ktoré som síce z veľkej časti odhadla, ale aj tak ma nesmierne zasiahli. Tu sa skrývala skutočná krása príbehu. Srdcervúce, hlboké, slzy na krajíčku ❤️. 

Romantické duše si určite prídu na svoje. Sympatické postavy, tiene minulosti, prekonávanie vlastného strachu, množstvo emócií, záhadný list a veľmi príjemný ľahký štýl písania. Ak vám neprekáža občas predvídateľný dej a nie príliš originálna zápletka, toto sa vám bude dobre čítať 😉.

Za knižku poskytnutú na recenziu veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu i527.net.

4⭐/5⭐