Letné svetlo a potom príde noc - Jón Kalman Stefánsson

12.09.2018
Letné svetlo a potom príde noc
Letné svetlo a potom príde noc

"Koniec koncov, netreba povedať veľa, dôležité je zvoliť správne slová ..." - a presne tak som sa aj ja rozhodla popísať túto skvelú knihu.


Vydavateľstvo: Artforum       Rok vydania: 2014        Väzba: pevná        Počet strán: 200        Žáner: spoločenský román


V tejto knihe nehľadajte nič iné, len príbehy. Príbehy obyvateľov jednej obyčajne neobyčajnej dedinky 🏘️ na Islande. Príbehy o snoch a realite, o víťaznej temnote a prívetivej tme, o veľkých otázkach života, na ktoré nedostávame odpovede.

"Rozpovieme ti o každodenných udalostiach, no i takých, čo presahujú naše chápanie, pravdepodobne preto, že sa nedajú vysvetliť; ľudia miznú, sny menia život, takmer dvestoroční nebohí na seba upozorňujú namiesto toho, aby ticho ležali na svojom mieste."

Autor píše poeticky, akoby mimochodom a živo. Čo kapitola, to ďalšia zaujímavá myšlienka, takže si pripravte lepiace papieriky 😉.

Pochváliť musím aj vydavateľské spracovanie - magickú obálku so zlatými bodkami a grafiku pri jednolivých kapitolách.

Myslím, že to bola naozaj silná knižka a zanechala vo mne dojem🤗. Aj keď som sa pri čítaní niektorých pasáži cítila čudne. Chápem to ako zámer a knihu len a len odporúčam.

4,5⭐/5⭐