Kriedové správy - J. C. Tudorová

02.04.2019

Túto knihu som si skutočne vychutnala 👌👍.


Vydavateľstvo: Ikar         Rok vydania: 2018        Väzba: pevná        Počet strán: 352        Žáner: triler


Eddie je ešte len chlapec, keď sa to stane. Keď mu jedno pokazené leto zmení celý život. On a jeho kamaráti trávia prázdniny bicyklovaním, vymýšľaním hier a kreslením si tajných kriedových správ. Jedného dňa ich však neznámy kriedový odkaz dovedie až k rozštvrtenému telu.
O 30 rokov neskôr Eddie žije pokojný, trochu osamelý život. Jeho rutinu naruší až list, ktorý dostane - kresba kriedového panáčika. Obdobný dostanú aj kamaráti z detstva a keď jeden z nich skončí mŕtvy, kolotoč problémov sa opäť rozbieha. Ak to chce Eddie celé zastaviť, musí sa vrátiť do minulosti a zistiť kto za všetkým naozaj stojí.

Napínavý príbeh o dôsledkoch nášho konania, o skrytých tajomstvách a temných spomienkach. O hľadaní vraha a skutočnej pravdy.

V tejto knižke mi naozaj nič nechýbalo - dokonca ani zaujímavé myšlienky.

"Stratili sa aj jeho spomienky, a to bolo možno najhoršie. Veď čím sme, ak nie súhrnom našich zážitkov, ktoré zbierame celý život? Keď vám ich vezmú, zostane z vás len kopa mäsa, kostí a ciev."

Autorka má svoj štýl, vie pekne vykresliť rôzne povahy ľudí a tak trošku sa pohrať s čitateľovou zvedavosťou. Netrpezlivo som otáčala stranu za stranou, že kedy sa to už dozviem? 😱😂. Rozuzlenie nie je zlomové, prelúskate sa k nemu postupne ale až na úplnom konci sa odhalí to, čo bolo celý čas skryté 😉.

Naozaj skvelá pútavá knižka 👍

5⭐/5⭐