Knihy, na ktoré sa ešte v tomto roku teším (2.časť)

28.08.2019
Hoci môj "wish list" kníh, ktoré si chcem prečítať je veľmi dlhý, sú také, ktoré jednoznačne dostávajú prioritu. Jediná ich nevýhoda však je, že ich ešte nevydali 🙈.
Hoci môj "wish list" kníh, ktoré si chcem prečítať je veľmi dlhý, sú také, ktoré jednoznačne dostávajú prioritu. Jediná ich nevýhoda však je, že ich ešte nevydali 🙈.
A je to tu. Predstavujem vám ďalšie dve knižky, ktoré ešte síce nevydali, ale už sa ich neviem dočkať 😊. Nuž, a áno, jedna z nich súvisí s knihami na úvodnej fotke 😉.

Zdroj: www.martinus.sk
Zdroj: www.martinus.sk

Dáma v Orient Expresse -

Lindsay Jayne Ashford


Ak sa povie detektívka, ktorý autor sa vám vybaví ako prvý? Mne jednoznačne Agatha Christie. Jej knihy sú nezameniteľné a jej štýl nenapodobiteľný. Patrí medzi moje obľúbené autorky, takže táto kniha a jej podtitulok ma okamžite zaujali.

Ide totiž o dielo, ktoré by malo byť inšpirované skutočným životom Agathy Christie. No neprečítaj si to 😆. To musím mať 🤓. Očakávam od toho príbehu niečo podobné Pani Hemingwayovej, v určitej miere fikcia ale s dodatkom, že tak nejako sa to aj naozaj mohlo stať. Výborný námet na knihu, čudujem sa, že to ešte nikto nevyužil (alebo o tom iba neviem 🤷‍♀).

Dáma v Orient Expresse by mal byť príbeh plný napätia a emócií. Veď skúste posúdiť podľa popisu 👇.

Agatha Christie sa po rozpadnutí manželstva snaží začať od znova. Pod falošným menom nastúpi na vlak a vydá sa na cestu. Spolu s ňou však cestujú aj ďalšie dve ženy, skrývajúce tajomstvá. Jedna sa taktiež sklamala v manželstve a druhá je síce čerstvo zosobášená, ale pod srdcom nosí dieťa iného muža. Ako sa vlak blíži k cieľu svojej cesty, osudy žien sa rozvíjajú a dokonca nečakane prelínajú.

Toľko k deju, ktorý tiež určite pôsobí pútavo. Každopádne, ak milujete Agathu, pripíšte si túto knihu na zoznam 😉.

PS: vychádza 14. októbra 2019 vo vydavateľstve Motýľ.


The Seven Husbands of Evelyn Hugo -

Taylor Jenkins Reid

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ nedávno na svojom instagrame avizovalo pripravovanú novinku, ktorou je Seven Husbands of Evelyn Hugo (pracovný názov: Sedem manželov Evelyn Hugo).

Táto kniha má neskutočne úžasné hodnotenia, z každej strany sa na mňa valia chvály na jej adresu. Bohužiaľ, moje znalosti anglického jazyka sú veľmi žalostné na to, aby som si ju vedela prečítať v originálnom prevedení a netrieskať si pri tom hlavu o stenu 🤦‍♀. Preto si musím počkať na preklad, a ten sa vraj už celkom blíži 😱.

Podľa informácií z instagramu (posúdenie dôveryhodnosti zdroja nechám na vás 😉) sa práve teraz pracuje na preklade a na jeseň by mohla byť kniha hotová. Všetci však vieme, ako to pri tých prekladoch býva. Kdesi sa čosi objaví a trvá to o niečo dlhšie. Snáď sa však do konca roka dočkám. Mám tu nejakých fanúšikov, ktorí ju už majú prečítanú? Zaujala vás? Naozaj sa oplatí na ňu počkať? 

Zdroj: www.pantarhei.sk
Zdroj: www.pantarhei.sk

Okrem spomínaných štyroch kníh sa, samozrejme, teším aj na iné novinky, o ktorých sa prípadne ešte len dozviem. Počula som (a tieto informácie berte, prosím, s nadhľadom, sú to len klebety 🙈😲😂), že sa chystá aj ďalší Fitzek (priaznivci psychotrilerov vedia, o kom je reč). Neviete niekto o tom niečo viac 🤔?


Ak sa vám článok páčil, budem rada za každé zdieľanie alebo úprimné slovo. Určite mi napíšete aj v prípade, že tiež čakáte na nejakú pripravovanú novinku. Možno sa budem inšpirovať aj ja 😉.