Komix HILDA (Luke Pearson)

13.11.2019

Okolo Hildy bol ešte nedávno celkom slušný boom. Aspoň ja som to tak na sociálnych sieťach vnímala. Dievčatko s modrými vlasmi, v ruke chlpaté čudo a postavy, ktoré nie sú tak úplne z normálneho sveta. Mnohým Hilda učarovala. A ak nie priamo komixom, určite seriálom. Nebolo pochýb, že si ju tiež musím prečítať.

Najskôr som siahla po prvej časti - Hilda a trol. Obrázky boli šikovné a zvedavé dievčatko ma zaujalo. Príbeh bol jednoduchý a povedzme si - aj dosť rýchly a krátky 🙈. Najviac ma zaujali postavičky, ktoré milo dopĺňali dej 👍. Komix je však určený deťom a tak v konečnom dôsledku splnil očakávania. Prečítané na jedno posedenie za pár minút 😆.

Potom som sa dostala aj k ďalšej časti - Hilda a polnočný obor. No a tu som naozaj ostala ohromená 😱. Štýl ilustrácií som už poznala, aj tak trochu podivný svet, v ktorom Hilda žije, ale tento príbeh bol úžasný. Bola som nadšená. Vdychovala som tú magickú atmosféru so štipkou tajomnosti a zamilovala som si ju ❤.

Ak budem mať príležitosť, určite si pozriem aj seriál. Za mňa osobne však Hildu môžem odporučiť. Hlavne druhú časť. Dúfam, že čoskoro budú preložené aj pokračovania.