Kde sa les dotýka hviezd - Glendy Vanderahová

28.02.2020
"Magický príbeh o nádeji a sile lásky, ktorý vás chytí za srdce."
"Magický príbeh o nádeji a sile lásky, ktorý vás chytí za srdce."

Táto kniha ma veľmi milo prekvapila. Čakala som od nej skôr niečo nezvyčajné, ale dostala som jeden skvelý, silný a pútavo napísaný príbeh.


Vydavateľstvo: Tatran        Rok vydania: 2019        Väzba: pevná        Počet strán: 324         Žáner: román


Joanna Tealová, prezývaná Jo, pracuje od svitu do mrku na svojom doktorandskom výskume venujúcom sa hniezdením vtákov vo voľnej prírode. Jej rutinu však jedného večera naruší príchod neznámeho dievčatka, ktoré sa pri jej prenajatej chate objaví bosé a posiate modrinami. Dievčatko tvrdí, že sa volá Ursa a pochádza z vesmíru. Prišlo na zem, aby sa stalo svedkom piatich zázrakov. Jo veľmi znepokojuje, že dievča nemá kam ísť a tak ju na určitý čas nechá u seba. Spolu so susedom Gabrielom sa vzápätí snažia vyriešiť záhadu vermírneho dievčatka, ktoré akoby prekypovalo nadprirodzenými schopnosťami. Čím viac času však spolu trojica trávi, tým viac otázok sa objavuje. Čaká ich ťažké rozhodnutie a ako sa Ursa blíži k svojmu poslednému piatemu zázraku, začína ich všetkých dobiehať minulosť.

Pamätám si presne kedy som knihu začala čítať. Bolo to jedného dňa v noci, keď ma chytali záchvaty kašľa, pre ktoré som nemohla spať. Tak som otvorila knihu a čítala. A poviem vám, že za nočnej atmosféry v dome som mala z príchodu tajuplného dievčatka celkom slušné zimomriavky.

Zvyšok príbehu však určite nie je písaný tak, aby ste sa báli - teda aspoň nie takto. Nie je to to, čo v nás chce autorka zanechať. Naopak, tento príbeh vám ukáže ako aj obyčajné každodenné veci môžu byť zázrakmi, ako sa duše poznačené minulosťou dokážu opäť naplno nadýchnuť a ako sa druhé šance objavujú v tých najnečakanejších momentoch.

Približne pred rokom som čítala mysteriózny triler Rašelinisko a musím sa priznať, že mi ho táto knižka trošku pripomenula - chatka na vzdialenom mieste, vedkyňa študujúca okolitú prírodu, jemná romantická zápletka a kopec záhadných tajomstiev s mrazivým nádychom. V oboch prípadoch ma neskutočne pohltila atmosféra prostredia. Samozrejme, dejovo sú knižky každá o niečom inom, len by ma zaujímalo či to niekomu tiež prišlo také podobné. Mimochodom, za mňa aj Rašelinisko bolo v skutku výborné čítanie 😉.

Kde sa les dotýka hviezd je kniha, ktorá naplno dýcha atmosférou, postavami a ich minulosťou. Je to príbeh nie len o dievčatku, ktorého príchod dokáže zmeniť naozaj veľa. Je to aj o hľadaní samého seba. A hoci sa posledné stránky knihy tak trošku vliekli, bola som za to celkom rada - predĺžili moje nadšenie a záver tak nepôsobil príliš umelo 👍.

Kniha vo mne zanechala dojem a môžem ju hodnotiť len a len pozitívne. Vlastne, vôbec neviem čo by som jej vytkla. Mňa ohúrila. Bol to naozaj silný a čarovný príbeh.

5⭐/5⭐