Karibské tajomstvo - Agatha Christie

19.10.2022

"K dispozícii má jedinú zbraň - rozhovor." Nezlomná, na oko krehká starenka - slečna Marplová - rieši ďalší zamotaný prípad. Tentokrát jej dá naozaj zabrať.


Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ        Rok vydania: 2022        Počet strán: 200        Väzba: pevná        Preklad: Veronika Redererová        Žáner: detektívka


Slečna Marplová si užíva dovolenku v horúcom Karibiku. Pokojnú, miestami až nudnú atmosféru naruší nečakaný skon majora Palgrava. Jeho smrť vyhlásia za prirodzenú ale slečna Marplová z toho nemá dobrý pocit. Len pár hodín predtým si totiž od neho vypočula historku o sériovom vrahovi a skrsne v nej silné  podozrenie. Keď sa neskôr objaví ďalšia mŕtvola, podozrenie nadobudne ešte väčší rozmer. Podarí sa slečne Marplovej nájsť odpovede a odhaliť vraha? Nájde medzi hotelovými hosťami svojho spojenca?

Karibské tajomstvo je vynikajúca detektívka z prostredia obľúbenej dovolenkovej destinácie, kde naša hlavná hrdinka naberá nové sily. Aj keď má odpočívať, nevie byť nečinná a jej všímavosť ju opäť privedie do centra zločinu. Otázky, ktoré jej nedajú spávať sa musia vyriešiť. Ako si však poradiť, keď je obklopená samými cudzincami? Čo o nich vie? Kto sú? Aké majú vzťahy, minulosť, skryté tajomstvá a túžby? Slečna Marplová má pred sebou naozaj ťažkú úlohu a vie, že bez spojenca nemá šancu zistiť pravdu. Je svojím spôsobom prefíkaná ale prefíkaný je aj vrah 😉.

"... viete len to, čo sa vám druhý rozhodnú o sebe prezradiť."

Zápletka tohto príbehu je veľmi dobre vyskladaná. Občas je v príbehoch potrebný dlhší rozbeh, tu sa však do diania dostávame takmer hneď. Dej ubieha rýchlo, neustále sa niečo deje, naša slečna detektívka neoblomne pátra a postavy sa začínajú vyfarbovať. Naozaj som do poslednej chvíle nemala tušenie, kto by mohol byť vrah. Dokonca som nemala ani žiadnu teóriu. Zakaždým mi do skladačky chýbal nejaký ten dielik. Mala som pocit, že každý klame, každý niečo skrýva. Vraha som videla všade.

"Rozhovor je vždy nebezpečný, ak niečo tajíte."

Ak máte radi detektívky, ktoré prečítate na jeden dych a ktoré vás v závere dorazia prekvapivým rozuzlením, Karibské tajomstvo je určite dobrá voľba. Ja som si knihu nesmierne užila 👌.

Za zaslanie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ. 

5⭐/5⭐