Jak na marketingovou komunikaci - Miroslav Karlíček a kol.

19.08.2023

Ak hľadáte knižku, ktorá vám neponúka len suchú teóriu ale všetko vysvetľuje cez príklady z praxe, nech sa páči, táto bude správnou voľbou 😉.  


Vydavateľstvo: Grada        Rok vydania: 2023        Počet strán: 280        Väzba: brožovaná        Jazyk: CZ        Žáner: odborná, náučná literatúra


Venujete sa marketingu, máte vlastnú firmu, ktorú chcete "zviditeľniť" alebo vás len zaujíma ako funguje svet marketingovej komunikácie? Takmer dvadsať odborníkov z fachu sa spojilo a vytvorilo túto originálnu a praktickú príručku. Formou príbehov/príkladov z praxe sa dozviete ako si správne vybrať a hlavne ako efektívne používať nástroje marketingovej komunikácie. 

Knižka je rozdelená na deväť väčších celkov. Začína krátkym úvodom do problematiky, nasledujú kapitoly jednotlivých nástrojov komunikačného mixu (každý má svoju osobitnú kapitolu) a nakoniec autori pridali ešte kapitolu o spolupráci medzi klientom a agentúrou. O každom nástroji sa dozviete o čo presne ide, čo to stojí (nie len čo sa týka financií), aké má využitie, efekt, zásah, výhody/nevýhody a ako sa v závere vyhodnocuje. Dozviete sa napríklad ako Pavlíně, ktorá má eshop s oblečením pomôže emailing; ako môže Karel so svojou kaviarňou využiť sociálne média; aký význam by mal pre veľkú mliekareň kvalitný PR a mnoho, mnoho ďalšieho. 

Táto na pohľad útla knižočka v sebe skrýva skutočne veľa informácií. Spočiatku som síce mala dojem, že som sa zatiaľ nedozvedela nič nové, neskôr som sa, naopak, začala strácať v tom mori rád a príkladov 😅. Skrátka, nie je to oddychové čítanie, ani čítanie na jeden šup. Je to skôr príručka, ktorú chytíte do rúk v čase keď potrebujete poradiť, nájsť správny smer alebo si doplniť vedomosti z oblasti, ktorá vás konkrétne zaujíma. 

Písaná je pútavým spôsobom, ktorý nenudí ani nepôsobí hutne. Text je prehľadne členený s vyznačenými dôležitými informáciami. Nechýbajú ani obrázky, zväčša ukážky marketingovej komunikácie ale napríklad aj "právne okienka", kde autori pripomínajú niektoré zákonom stanovené pravidlá (pozor! Ide o českú knižku, slovenské pravidlá si budete musieť overiť ale myslím, že nejaké veľké výrazné zmeny tam nebudú – napr. zásady spracovania osobných údajov).

Knihu teda určite môžem iba odporúčať. Na príbehoch sa človek učí najľahšie a viac si zapamätá 👍. Určite by som niečo podobné ocenila a od našich slovenských odborníkov 😊.

Za knižku poskytnutú na recenziu ďakujem vydavateľstvu Grada.

5⭐/5⭐