Inak normálni - Tammy Robinsonová

23.03.2019

Príjemné young adult čítanie ☕ .


Vydavateľstvo: YOLi        Rok vydania: 2018        Väzba: brožovaná        Počet strán: 312        Žáner: young adult


Maddin život je stále o tom istom. Spolu s mamou sa na striedačku s prácou starajú o jej mladšiu autistickú sestru Bee, takže ani jedna nemajú veľa času na svoje túžby a záľuby.
Albert je čiernou ovcou rodiny, otec ho neustále ponižuje a on sa snaží zarobiť čo najviac peňazí, aby mohol konečne vypadnúť z domu.
Čo sa stane keď sa týmto dvom skrížia cesty?

Nie, toto určite nie je kniha iba o láske, ale o všetkom po čom naše srdce túži.

Autorka nám spočiatku iba predstavuje hlavných hrdinov a ich neľahkú životnú situáciu. Kapitoly sú písané striedavo z pohľadu Maddy a Alberta, vďaka čomu sú pekne vykreslené aj ich emócie.
Prvá časť knihy na mňa veľmi nezapôsobila. Mala som pocit, že čítam jednoduchú love story bez väčšej hĺbky. Zdalo sa, že autorka úplne nevyužila potenciál príbehu - Maddinu lásku k sestre, ktorá jej však bráni v plnení si snov. Približne v strede, našťastie, nastal zlom a začalo sa niečo diať. Už to nebol len sladký príbeh dvoch sklamaných tínedžerov. Autorka príbeh pekne zavŕšila, nakoniec tak mal hlavu, pätu a aj dokonca aj celkom silnú myšlienku 👍

Možno moje hodnotenie vyznieva skôr negatívne ale zdanie klame. Na potoky sĺz to síce nie je ale za prečítanie určite stojí.

4⭐/5⭐