Ilustrované atlasy (Maja Säfströmová)

25.11.2019
Na fotke sú dve, spolu však už vyšli tri - posledná je žltej farby a volá sa Ilustrovaný atlas najrozkošnejších mláďat.
Na fotke sú dve, spolu však už vyšli tri - posledná je žltej farby a volá sa Ilustrovaný atlas najrozkošnejších mláďat.

Tieto knižky doslova nabádajú, aby ste si ich prečítali. Vo mne vzbudili naozaj veľkú zvedavosť. Kričí z nich hravá pestrosť, a to aj napriek tomu, že obsahujú len jednoduché čiernobiele kresby a stručné fatky o zvieratách.

V rýchlosti sa vám posnažím predstaviť atlas neuveriteľných faktov o zvieratách. Spomínané fakty sú naozaj neuveriteľné. Mnohé zaujmú (alebo aj zarazia) natoľko, že budete chcieť vedieť viac.

Niektoré vám zase otvoria oči. Niečo, čo ste si doteraz mysleli vám autorka pekne krásne vyvráti a vy len ostanete v nemom úžase 😱 . No dobre, dobre, pár vecí som už vedela aj sama, to bude tým, že knižka je prioritne určená deťom - vekové odporúčanie 8+ 😉.


Atlas prehistorických zvierat neostal nepovšimnutý. Bola som naozaj šokovaná zo zvierat, ktoré kedysi dávno pravdepodobne behali po tejto planéte 🐾. Miestami sa mi dokonca nechcelo veriť, ako také údaje môžu vedci poznať. Ako vôbec k takým informáciam mohli dospieť a na základe čoho? Opäť niečo, čo by som si rada prečítala v nejakej doplnkovej literatúre 😂.


Obe knihy sú ako stvorené na rodinné čítanie. A v tomto predvianočnom čase určite vhodné aj ako darček pod stromček 🎄. Ideálne všetky tri naraz.

Na záver mám pre vás krátke odporúčanie vzťahujúce sa k obom týmto rozkošným knižkám (a určite aj tretej o mláďatkách). Hoci by ste ich určite mali prečítané na jeden hlt, nerobte to tak ☝. Je v nich skutočne toľko informácií, že len ťažko by ste si aspoň časť z toho zapamätali. Servírujte si ich po častiach. V kruhu rodiny, po večeri, či pred telkou. A keď ju budete mať prečítanú celú, stavím sa,  že neostane v poličke zapadaná prachom. Určite vám občas príde na chuť opäť preskúmať všetky tie neuveriteľné fakty.