Hopko sa učí plávať - Esther van den Bergová

29.05.2024

Ďalšia krásna knižka od vynikajúcej autorky a ilustrátorky Esther van den Berg - o malej žabičke, ktorá sa napriek neúspechom nevzdala.


Vydavateľstvo: Fortuna Libri         Rok vydania: 2024        Počet strán: 32        Väzba: pevná         Preklad: Denisa Stareková          Vekové odporúčanie: 3+


V rybníku vládol neustály krik, hádky a špliechanie. Mama žaba už toho mala dosť a rozhodla sa, že všetky jej deti sa musia naučiť plávať. A tak začali chodiť do plaveckej školy, kde si ich vzal na starosť plavčík Ropušiak. Maličký Hopko sa síce veľmi snaží, ale pri každom pokuse o plavecký výkon ho zastihne smola. Nakoniec však nečakane prekvapí...

Knižky od Esther van den Berg sú u nás už roky veľmi obľúbené. Začalo to príbehom Sladké sny, kde si malé detičky spolu s chrobáčikmi osvojujú večernú rutinu, pokračovali sme knihou Prvý deň v škôlke a vtáčikom Kamilom, ktorý sa zoznamoval so škôlkou a aktuálne sa venujeme už aj plávaniu spolu s vytrvalým Hopkom.

Text príbehu je krátky, jednoduchý ale zároveň poučný. Deti vidia ako sa mladé žabky učia plávať. Cez splývanie, používanie rukávnikov, po plávanie pod vodou až po skoky z mostíka. Pre našich neplavcov boli všetky tieto ukážky rozhodne poučné 👍. Kniha môže byť veľmi dobrou pomôckou pre drobcov, ktorí sa boja vody. Navyše vidia krásny príklad toho, že sa netreba nechať odradiť počiatočnými neúspechmi. A že keď sa niečo veľmi chceme naučiť, podarí sa nám to len ak sa nevzdáme 💪.  

Kniha má veľký formát, takže aj ilustrácie nádherne vynikajú. Sú plné detailov, ktoré zaujmú, prekvapia a vyčarujú úsmev na tvári. Autorka má úžasný osobitý štýl - akoby do obrázkov okrem toho hlavného príbehu skryla ešte ďalšie vedľajšie 😍. Deti sa radi zameriavajú aj na "vedľajšie" postavičky a skúmajú ich. Obľúbený je napríklad slimák s vrtuľou na ulite.

Hopko sa učí plávať je naozaj pekný, milý príbeh o vytrvalosti a nebojácnosti, ktorý môže byť výbornou voľbou aj pre detičky, ktoré sa práve učia plávať. Odporúčam pokojne od 3 rokov. Dávam palec hore a som zvedavá na ďalšie autorkine počiny. Určite budú stáť za to. 

Za knižku poskytnutú na recenziu veľmi pekne ďakujeme vydavateľstvu Fortuna Libri ❤️.