Hľadá sa Mia - Sam Tschida

02.01.2021

Ak chcete nový rok začať niečím bláznivým, sviežim a oddychovým, táto kniha bude správna voľba 😉.


Vydavateľstvo: Metafora (Grada)        Rok vydania: 2020        Počet strán: 320        Väzba: pevná        Žáner: new adult (román pre ženy)


Mia sa po úraze hlavy zobudí v nemocnici. Má amnéziu, nič si nepamätá a nevie ani len svoje meno. Má však mobil a je prihlásená na svoje sociálne siete. Začína tak pátranie po minulosti a hľadanie pravdy. Čo sa jej, vlastne, stalo? Ako sa jej stal ten úraz? Ako do všetkého zapadá tajomný JP, majiteľ čokoládového impéria? Postupne sa tak Mia vďaka sociálnym sieťam dozvedá pravdu o sebe, o tom aký bol jej doterajší život. Zdá sa, že vôbec nebol taký dokonalý, ako sa jej na prvý pohľad zdalo.

Kniha ma hneď na začiatku zaujala originálnymi a celkom vtipnými prirovnaniami. Autorka sa vžila do hlavnej postavy a dokonale popísala svet na sociálnych sieťach, svet online priestoru, hashtagov, lajkov a selfie fotiek. Myslím, že veľmi dobre odrazila dnešnú internetovú dobu a tak trochu poukázala na obe jej stránky (dobrú aj zlú).

Čo sa týka hlavnej hrdinky, mne osobne svojou povahou a rozhodnutiami príliš nesadla. Paradox však je, že napriek tomu som jej držala palce. Neskutočne ma bavila jej cesta za hľadaním samej seba. Mnohé by som na jej mieste urobila inak, ale to by som potom rozhodne nebola tam, kde sa so svojou gurážou dostala ona 👍.

Zápletka celého príbehu bola veľmi pútavá a príjemne romantická. Naozaj som nemala vôbec tušenia, kto by sa za úrazom Miinej hlavy mohol skrývať. Páčilo sa mi aj rozuzlenie a ostala som celkom prekvapená, keď som sa dozvedela, kto Mia v skutočnosti je, respektíve, kým v skutočnosti bola 😅. Romantická linka bola svieža a prekvapujúco realistická.

Jediné, čo ma v knihe mierne zarážalo boli určité prehnané (nemožné) situácie - prepustenie z nemocnice, keď osoba ani nevie kde býva a ako sa volá, šóférovanie auta bez dokladov, atď. Myslím však, že k tomuto typu kníh sa to aj celkom hodí a vo svojej podstate to v knihe nebolo potrebné rozoberať. Dej to nijako neovplyvnilo, naopak, bolo to tak poriadne bláznivé a hravé 😄.

Knihu teda môžem rozhodne odporučiť ako zábavnú oddychovku do náročných dní. Úplne najviac sa hodí pre mladšiu kategóriu a mileniánov (sem patrím ja😂) ale myslím, že zaujme aj starších, ktorí sa v online svete denne pohybujú. 

Za poskytnutie knižky na recenziu veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu Grada. 

4⭐/5⭐