Dom prízrakov - Stanislav A. Wotowski

12.06.2019
"Kriminálny prípad, ktorého vyriešenie komplikujú nevysvetliteľné úkazy. Vraždí nadprirodzený démon alebo ľudský páchateľ?"
"Kriminálny prípad, ktorého vyriešenie komplikujú nevysvetliteľné úkazy. Vraždí nadprirodzený démon alebo ľudský páchateľ?"

Detektívka s jemným podtónom hororu.


Vydavateľstvo: Európa        Rok vydania: 2017        Väzba: brožovaná        Počet strán: 160        Žáner: Historická detektívka


Súkromný detektív, Den, prichádza do Podberežia, kam ho pozval starý priateľ Fred Podbereský. Nejde však len o zdvorilostnú návštevu, detektív bol privolaný aby vyriešil záhadu - v paláci, kde Fred býva sa začali diať čudné veci. Konkrétne, v izbe na poschodí sa v noci zjavuje desivý prízrak so zelenými zrenicami a ohrozuje obyvateľov paláca. V rámci špiritistickej seansy dokonca dôjde k úmrtiu. Detektív má z prípadu hlavu v smútku. Podarí sa mu vyriešiť záhadu zdravým rozumom alebo znalosťami okultných vied?


Hoci knižka vyšla len nedávno (v roku 2017), štýl písania jasne prezrádza, že autor pôsobil tak sto rokov dozadu. Dokonca by som o ňom povedala, že je rovnako záhadný ako jeho vlastná kniha (to sa dočítate aj v doslove). A spomenúť musím aj fakt, že sa pri písaní inšpiroval skutočnými kriminálnymi prípadmi, ktoré však aj celkom dosť mysteriózne prikreslil 🙊😁.

V knihe môžete okrem detektívnej zápletky a hororových prvkov badať aj kúsoček romantiky a kopec dobrodružstva. S pokojným svedomím môžem prehlásiť, že som sa bála len na začiatku príbehu ale na dobrom dojme to neubralo. Záhada pokračovala a ja som bola stále napätá a zvedavá ako to dopadne. Koniec však môžete len hádať, autor totiž nedáva čitateľovi takmer žiadne indície 🤷 - ale ani to mi neprekážalo. Dej bol premyslený a riešenie vysvetlené do najmenšieho detailu.

Celý príbeh mi tak trochu pripomenul autorov akými boli E. A. Poe, Ch. Dickens, či A. C. Doyle. Fanúšikom podobných príbehov teda odporúčam siahnuť aj po tejto útlej knižke.

4⭐/5⭐