Dom plný zvieratiek (Nájdi všetky zvieratká)

16.05.2020
"Podarí sa ti nájsť všetky skryté zvieratká?"
"Podarí sa ti nájsť všetky skryté zvieratká?"

Knižka, ktorá sa nedávno zaradila medzi naše srdcovky.


Vydavateľstvo: Albatros        Rok vydania: 2020        Počet strán: 14        Autor: Sabina Konečná        Ilustrácie: Zuzana Dreadka Krutá        Vekové odporúčanie: 3+


Dom plný zvieratiek je o zvieratkách, ktoré ušli zo zoo a rozhodli sa preskúmať najbližší ľudský príbytok. Poschovávali sa všade kde sa len dalo - do chladničky, do skríň, pod koberec, či za kabát na vešiaku. Úlohou je ich všetky nájsť.

Knižka je interaktívna, okienková, krásne ilustrovaná ❤ a doplnená stručnými informáciami o každom zvieratku.

Musím sa priznať, odkedy ju máme, číta sa každý deň, aj niekoľkokrát. Veľmi ma teší hlavne fakt, že drobec sa na nej celkom rýchlo naučil rozpoznávať pre neho doteraz neznáme druhy zvierat (tukan, leňochod, surikaty, ...). Bonusom je aj to, že mu väčšinou stačí prečítať úvodnú stránku, kde zvieratká utekajú zo zoo a potom ich hľadá aj sám a nepotrebuje pri tom moju spoločnosť - to zrejme ocení každá mama, keď si dieťa dokáže knižku vychutnať aj samé 😉.

Odporúčanie je pre čitateľov od 3 rokov. Samozrejme, ako vždy je to individuálne. My máme 2,5 roka a rozhodne kúpu neľutujeme. Toto bude knižka aj na dlhšiu dobu 👍.

PS: bola som veľmi milo prekvapená prevedením, respektíve formou. Tradičná pevná väzba knihe dodáva "dospelácky šmrnc" a stránky vo vnútri sú pevnejšie, čiže vhodné aj pre najmenších. Formátovo je asi najbližšie veľkosti A4.