Dievča s cudzím srdcom - Alex Dahl

09.06.2021
"Dve matky. Dve dcéry. Jedno srdce."
"Dve matky. Dve dcéry. Jedno srdce."

Psychotriler bez veľkej akcie, bez veľkých prekvapení a zvratov a napriek tomu perfektný 👍. Plusy tejto knihy sú totiž v niečom úplne inom 😉.


Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ        Rok vydania: 2020        Počet strán: 368        Väzba: pevná       

Žáner: psychologický triler


Alison prišla o dcéru a je z toho neskutočne zdrvená. Čo sa však stane, keď zistí, že srdce jej dcéry bije v hrudi dievčatka žijúceho v tej istej štvrti? V hlave sa jej začne rodiť nebezpečný plán... veď v tom dievčatku je predsa kúsok jej milovanej dcéry (a možno nie len kúsok😱)...

Hoci v prvej vete spomínam psychotriler, ja osobne by som knihu nazvala skôr psychologickou drámou. Myslím, že veľa čitateľov by tak nebolo sklamaných, keď očakávajú viac akcie a zvratov. Ja som mala tú výhodu, že som očakávania nemala žiadne. Od autorky som ešte nič nečítala a bola som pripravená na všetko. Spätne však musím pochváliť manžela, ktorý mi nakoniec túto knihu vybral ❤️.

Hneď po prvých stranách mi bolo jasné, že to bude veľmi zaujímavé čítanie. Až desivo realistické a zarážajúce. Námet je perfektný, dej plynie pomalšie a zápletka je jednoduchá. Obrovským plusom tejto knihy sú však pocity a psychológia postáv. K tomu, že mi stránky len tak mizli pod rukami prispelo aj pútavé striedanie pohľadov hlavných hrdiniek. Dve matky. Každá sa inak prejavovala, každá mala iný osud, iné životné problémy, túžby a trápenia. Obidve však mali jednu vec spoločnú - svoju dcéru nadovšetko milovali.

Ako napovedá anotácia, táto kniha určite nie je oddychové čítanie. Autorka brilantne popísala pocity Alison, ktorá prišla o malú dcérku. Odrazu ju videla vo všetkom a všade. Smutné, ťaživé, dojímavé a napriek tomu skvelé čítanie. Donúti človeka rozmýšľať. Neposudzovať druhých keď nevieme čím si prešli alebo ešte stále prechádzajú. 

Moja prvá ale rozhodne nie posledná kniha od Alex Dahl. Teším sa na ďalšie jej dielo a očakávam, že ma taktiež zasiahne.  

5⭐/5⭐