Diamantové pokušenie - Jane Featherová

02.09.2020
"Najvzácnejší drahokam je láska"
"Najvzácnejší drahokam je láska"
"Jednohubka" pre milovníčky historických romancí 💘.

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ        Rok vydania: 2020        Počet strán: 216        Väzba: pevná       
Žáner: historický ľúbostný román

Diana Sommervillová je krásna, nezávislá a bystrá dedička výnosných baní v Južnej Afrike. Napriek bohatstvu však nie je práve najšťastnejšia. Navyše sa dozvie, že jej nebohý brat Jeremy odkázal polovicu rodinného majetku svojmu najlepšiemu priateľovi, jej bývalému snúbencovi Rubertovi, s ktorým sú už nejakú dobu na nože. Vrcholom všetkého je, keď sa Rupert bez okolkov nasťahuje do ich rodinného sídla ...

Schválne by som vám nerada z anotácie prezradila viac. Myslím, že táto útla knižka sa vám bude lepšie čítať, keď toho na začiatku budete vedieť čo najmenej a radšej sa necháte prekvapiť 😉.

Diamantové pokušenie je prvou časťou trilógie Londýnske klenoty o osudoch troch priateliek. Predpokladám, že každá časť bude mať inú hlavnú hrdinku a táto je teda o Diane. Knihu by som zaradila medzi jednoduché, ľahké a nenáročné oddychové čítanie. Milovníkom romantiky môžem určite odporúčať, tej si tam čo to užijete. Ale čo sa týka napätia alebo nejakých prekvapivých momentov, radšej nečakajte príliš veľa (preto to nečítanie anotácie - aby ste už na začiatku nevedeli všetko 🙈).  Dej je skutočne jednoduchý a zameraný skôr na pocity dvoch hlavných postáv. Nechýbajú pasáže o ich vnútorných myšlienkach, súbojoch, postojoch, či množstvo dialógov. Kto má však rád práve to, určite si príde na svoje. Aspoň vás nebude rozptyľovať nijaká vedľajšia dejová linka 😉😀.
Do tejto obálky som sa neskutočne zamilovala❤.
Do tejto obálky som sa neskutočne zamilovala❤.

Hoci som knihu prečítala celkom rýchlo, osobne by som ju zaradila skôr do priemeru. Hlavná hrdinka mi povahovo a svojim správaním príliš nesadla a to možno spôsobilo moje ochladnutie voči jej ďalšiemu konaniu. Ako však píšem v úvode, kto má rád nenáročnú romantiku, príde si na svoje. Medzi hlavnými hrdinami to totiž naozaj poriadne iskrí 😉❤🔥.

Za poslanie knižky na recenziu ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ ❤.

 
3,8⭐/5⭐