Detské knihy s puzzle

26.11.2020

Knižky s puzzle v sebe spájajú knihu a hru zároveň. Deti môžu prevracať stránky ako v klasickej knihe a zároveň majú možnosť nejaký ten obrázok si aj poskladať. Okrem toho, že je to pre ne zábava, trénujú si tak jemnú motoriku a schopnosť kombinovať. Takéto knihy by rozhodne nemali chýbať v žiadnej detskej knižnici 😉.

Teraz vám predstavím dve konkrétne knižky. Jedna je určená pre mladšie deti a druhá už pre trošku staršie. Obe majú u nášho drobca veľký úspech 👍.


Vydavateľstvo: Svojtka&Co.        Rok vydania: 2019        Počet strán: 12         


Kniha s puzzle - Šteniatko

Táto knižka obsahuje 5 farebných puzzle, ktoré sa skladajú z dvoch až trochu častí. Sú preto vhodné pre najmenšie detičky, ktoré s puzzle ešte len začínajú. My sme sa najskôr snažili s drobcom skladať každý obrázok samostatne. Najskôr sme ho rozložili a drobec ho naspäť zložil. Vyšší level je, keď dieťaťu rozoberiete úplne všetky skladačky v knihe naraz. Dieliky zamiešate a necháte dieťa, aby samo postupne vložilo puzzle naspäť do knihy tam, kam patria.

Okrem prvotného cieľa (poskladať puzzle) knihu používame aj na učenie počítania. Každá dvojstrana je totiž o inom zvieratku a to je na nej zobrazené v určitom počte (3 korytnačky, 5 prasiatok, 7 motýľov, atď.).

Kniha je zo série a okrem Šteniatka tak môžete skúsiť aj Káčatko.


Moja knižka s reťazovými puzzle - Zvieratká v lese

Pre staršie deti (povedzme tak od 2,5 - 3 rokov) je tu niečo trošku náročnejšie. Zvieratká v lese obsahujú 5 puzzle skladajúcich sa zo 6 dielikov a po vybraní z knihy ich vieme na seba napojiť a vytvoriť krásny strom. Knižka obsahuje aj text, ktorý vytvára príbeh o zvieratkách z lesa a pod puzzle sa nachádzajú jednoduché hádanky súvisiace s dejom alebo zvieratkami (Kde spinká sova?). Kniha je tak nie len zábavná, ale ja poučná a viete ju použiť na viacero spôsobov.

Aj Zvieratká v lese pochádzajú zo série. Vo vydavateľstve Svojtka nájdete ešte veľa ďalších kníh s puzzle.

Ak hľadáte ešte niečo trošku iné a originálne, odporúčam knihu Hraj sa - Džungľa, ktorá obsahuje časti, z ktorých si deti dokážu postaviť modely zvieratiek. Ale o tej vám už napíšem zase nabudúce 😉.

A teraz fotky priamo zo skladania u nás doma 😅👇