Detektív Bruno Zatykač a zlodej maškŕt – Liana Somersetová

21.06.2024

Roztomilá kniha pre malých pátračov.


Vydavateľstvo: Fortuna Libri                 Rok vydania: 2024               Počet strán: 48                Väzba: pevná               Preklad: Zuzana Trstenská             Vekové odporúčanie: 3+


V Labkoslavove sa záhadne stratia psie maškrty. Šikovný detektív Bruno Zatykač sa bez váhania pustí do vyšetrovania. Aby odhalil pravdu, odhodlane sleduje stopy a vypočúva podozrivých. Podarí sa mu odhaliť zlodeja a nastoliť v Labkoslavove pokoj?

Odkedy sme si doma túto knižku prvýkrát prečítali, každý detektív je odrazu Bruno Zatykač 😅. Každú záhadu môže vyriešiť jedine on. Deti tento rozkošný psík - detektív veľmi baví a rozhodne na nich urobil dojem.

Príbeh je milý, nežný, plný zvieracích kamarátov, ktorí majú skutočne príznačné mená (napríklad Lapajka Fúziková 😀👍). Jednoduchý dej dopĺňajú roztomilé ilustrácie v osobitom originálnom štýle. Hoci od knihy pre vekovú kategóriu 3+ nemožno očakávať veľkú detektívnu zápletku, deti spoznávajú silu priateľstva, dobrosrdečnosti a odpustenia. Náš hrdina Bruno Zatykač je prototyp klasického detektíva v kabáte a klobúku. Je to odvážny vyšetrovateľ, ktorý sa len tak ľahko nevzdáva a ukáže deťom, že najväčšiu radosť môžeme mať iba vtedy, keď sa dokážeme podeliť. 

Veľké plus knihy sú záverečné doplnkové strany, kde malých čitateľov čakajú detektívne hádanky, zaujímavosti o odtlačkoch a zábavné aktivity zamerané na rozvíjanie detektívnych schopností.  

Krátky text, veľké písmená aj medzery medzi riadkami sú určite vhodné aj pre začínajúcich čitateľov.

Ak by som to teda mala zhrnúť, Detektív Bruno Zatykač a zlodej maškŕt je jedna krásna detská knižka pre najmenších detektívov, ktorí majú radi záhady. Poteší, poučí a v závere aj zabaví aktivitami. Rozkošné ilustrácie zaujmú rovnako veľkých aj malých.

Neviem, či má autorka v pláne aj ďalší prípad s detektívom Brunom Zatykačom ale viem, že my by sme si ho určite radi prečítali 😊. 


Za knižku poskytnutú na recenziu veľmi pekne ďakujeme vydavateľstvu Fortuna Libri.