Čítam, keď mám čas, ale hlavne, keď mám na to aj náladu

12.11.2020
Posledné dva dni som neprečítala ani stranu (ak sa nepočítajú detské knihy 😂😂😂). Vlastne, naposledy som dočítala Anonymné dievča a už som nič nové čítať nezačala. A vôbec mi to nevadí 😉. 
Občas totiž potrebujem "pauzu". Sú to fakt len dni - dva, tri, možno týždeň. Aj mám voľný čas ale pre zmenu ho trávim inak.  Okrem zábavy s rodinou, napríklad rada plánujem (stý krát skúšam bullet journal🙈), rada píšem (aj keď tam potrebujem väčšiu sústredenosť a pri dvoch drobcoch to ide ťažko), baví ma piecť (s varením je to už horšie, keď musí človek každý deň rozmýšľať, čo bude na obed 🙈) a snažím sa si aj občas zacvičiť a upratať/preorganizovať domácnosť. Keď deti podrastú rada by som sa vrátila k lukostreľbe a konečne dopísala nejaký z mojich nedokončených príbehov. 


Nemám žiadnu výzvu, že musím tento rok prečítať určitý počet kníh a tak sa nikam neponáhľam. O knihách podľa mňa platí to isté ako o ohni - dobrý sluha ale zlý pán. Nechcem byť otrokom kníh. 


Napriek tomu, že knihy milujem a neviem si bez nich predstaviť svoj voľný čas, občas mi príde super aj len tak leňošiť a pozerať do blba. Hlava plná myšlienok, vaňa plná horúcej vody a uši plné dobrej hudby, ktorá ma prenesie do iných svetov. 


A potom, keď opäť chytím do rúk knihu, mám z nej oveľa krajší a blaženejší pocit. Lepšie ju precítim, viac si ju užijem.


A vy ako trávite svoj voľný čas ak práve nečítate?