Anonymné dievča - Greer Hendricks a Sarah Pekanen

17.11.2020

Po dlhšej dobe psychotriler, ktorý som si užila 👍.


Vydavateľstvo: Lindeni        Rok vydania: 2019        Počet strán: 392        Väzba: pevná        Žáner: psychologický triler


Jessica Farrisová sa so zámerom rýchleho a ľahkého zárobku zapojí do psychologického projektu, ktorý je zameraný na skúmanie morálky a etiky. Ide o prieskum, kde jej okrem štedrej odmeny sľubujú aj anonymitu. Jessica za projektom spočiatku nevidí nič podozrivé ale postupne zisťuje, že sa zamotala do niečoho, čo jej prerastá cez hlavu. Z prieskumu sa stáva nebezpečný experiment a ona je v tom namočená až po uši. Ocitá sa vo víre klamstiev, podvodov a tajomstiev, ktoré sa postupne odhaľujú a odkrývajú skutočný zámer psychologického projektu.

Za začiatku knihy som bola mierne skeptická. Dávno som totiž nečítala psychotriler, ktorý by ma dostatočne zaujal a pohltil. Po prvých kapitolách som ešte stále bola v tom, že to bude nejaká tuctová zápletka s predvídateľným záverom. Ale dej postupoval, napredoval a mňa viac a viac pohlcoval. Nechala som sa strhnúť do víru hľadania pravdy a tápala som v tme, rovnako ako Jessica.

K napínavému zážitku prispeli krátke kapitoly a dve perspektívy, v ktorých je príbeh písaný. Pochváliť musím aj uveriteľnosť celého námetu (je neskutočné množstvo psychotrilerov, ktoré majú od realistickosti míle ďaleko a potom je človek akosi automaticky nad vecou a atmosféra ho nedostane 🤦‍♀️). Navyše, v poslednej dobe sa pri psychotrileroch stretávam s veľkým klišé - keď je hrdina psychicky narušený a všetko čo sa deje/dialo, je len v jeho hlave 👀. Tu to tak vôbec nebolo. Naopak, prekypovalo to originalitou a skutočne riešilo aj morálne hodnoty v našich životoch. Nebola teda núdza ani o zaujímavé myšlienky 👍. 

Ako sa blížim k záveru recenzie, spomeniem aj záver knihy. Ten bol totiž dych berúci. Celé telo som mala v napätí a rozuzlenie ma skutočne dostalo. Čakala som jedno a stalo sa druhé 😱.

 "A nakoniec láska, ktorú dostaneš, sa rovná láske, ktorú dáš."

Hoci som od autoriek nečítala ich prvú úspešnú knihu (Manželka medzi nami), určite sa to chystám napraviť. Toto dueto píše naozaj napínavo a výborne 😊. V poďakovaní na konci knihy sa dokonca píše, že už sa pracuje na filmovom spracovaní. Rada si to pozriem a porovnám z knihou. 

Anonymné dievča vám určite odporúčam.

5⭐/5⭐