A zaznel šofar - Francine Riversová

27.10.2020
"On vyzeral ako dokonalý pastor. Ona bola jeho dokonalou manželkou."
"On vyzeral ako dokonalý pastor. Ona bola jeho dokonalou manželkou."

Ďalšia skvelá kniha od Francine Riversovej ❤️.


Vydavateľstvo: kumran.sk        Rok vydania: 2020        Počet strán: 480        Väzba: brožovaná       Žáner: náboženský román


Paul Hudson prijme miesto pastora v rozpadajúcom sa Centervillskom kresťanskom zbore. Najskôr netuší do čoho ide, neskôr sa však chytí šance a zbor pod jeho vedením začne prekvitať. Počet členov sa zvyšuje a zdá sa, že všetko ide ako má. Keby to však rovnako videla aj jeho manželka. Paul sa rozhodne ísť za svojim cieľom aj napriek jej tichému nesúhlasu.

Eunice cíti, že niečo nie je v poriadku. Kde má manželka pastora hľadať pomoc, keď sa jej rúca manželstvo?

Silný príbeh o vzťahoch, viere a nástrahách každodenného života. Veľa bežných rodín by sa v príbehu našlo. Egoizmus, sebectvo a priority. Aké jednoduché je vybočiť z cesty. Ako ľahko sa rodina môže rozpadnúť. Ako dlho človek vydrží trpieť a aké dôležité je vytrvať vo viere 🙏.

Poďme teraz ale na konkrétne hodnotenie knihy. A zaznel šofar bolo príjemné čítanie, aj keď od autorky nie úplne to najlepšie.

Spočiatku som sa trošku horšie vžívala do deja. Postáv bolo veľa a ja som nevedela, na ktoré sa sústrediť, ktoré budú sprevádzať hlavných hrdinov. Po prvých kapitolách som sa však odrazu celkom rýchlo rozčítala. Išlo to ako po masle. Dej mal dynamiku, utekal rýchlo a ja som knihe doslova prepadla 😍. Fascinovali ma nové informácie o fungovaní kresťanského zboru v Kalifornii. Bolo zaujímavé čítať o súkromí samotného pastora a jeho rodiny. 

Jediné, čo vo mne zanechalo pocit sklamania bol záver. Udial sa príliš rýchlo. Po veľmi dlhom čase trápenia bol odrazu koniec a všetko v najlepšom poriadku. A ako ten zlom nastal? Mrzí ma, že autorka sa nechala zlákať na taký jednoduchý trik používaný v mnohých príbehoch. Najlepšie je však to, že kniha napriek tomu rozhodne stojí za to 👍. Pri jej čítaní sa zamyslíte, či aj vo vašom živote ide všetko tak ako má. Aj zdanlivo správne skutky môžu mať svoju odvrátenú stránku. 

Čo rozhodne musím v mojej recenzii spomenúť sú vedľajšie postavy. Dokonale prepracované, realistické a hlboké. Rýchlo som si našla svojich obľúbencov a s nadšením sledovala ich osudy významne prepletené s osudom pastorovej rodiny. Priznám sa, že pri jednej scéne som mala aj slzy na krajíčku a potom ešte veľmi dlho aj hrču v hrdle💔. To sa mi pri čítaní o vedľajšej postave asi ešte nikdy nestalo. Bol to zážitok.

Na záver teda opäť odporúčam túto skvelú inšpiratívnu knihu a teším sa na ďalšiu z pera pani spisovateľky Francine Riversovej.

4,5⭐/5⭐

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com , vydavateľstvu veľmi pekne ďakujem za poslanie knižky.

Knižku si môžete zakúpiť priamo tu: https://www.kumran.sk/krestanske-romany-novely/22952-a-zaznel-sofar.html