A neostal ani jeden - Agatha Christie

08.04.2021

Čo vám budem... Agatha Christie je oprávnene kráľovnou detektívok 👑. Toto dielo je jednoznačným dôkazom a vidieť, že napísať dobrý a poriadne zamotaný príbeh dokáže aj bez charakteristického Poirota alebo slečny Marplovej.


Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ        Rok vydania: 2021        Počet strán: 168        Väzba: pevná         Žáner: detektívka


Skupinka desiatich ľudí sa dostáva na tajomný ostrov pri pobreží Devonu. Do svojho prepychového sídla ich pozval ešte tajomnejší pán Amis. Okrem toho, že sa v sídle nakoniec vôbec neukáže, jeho hostia rýchlo zisťujú, že na ostrove sa ocitli v pasci. A tak ako ubúdajú vojačikovia v detskej riekanke, tak ubúdajú aj hostia. Iba jedno je isté, vrahom je jeden z nich...

Kniha bola pôvodne vydaná pod názvom Desať malých černoškov. Možno ste už o nej počuli ako o najslávnejšej knihe od Agathy Christie. Má nie len nový názov ale aj novú nádhernú obálku. (Mne sa táto najnovšia edícia neskutočne páči😍 - knihy majú dokonalý vzhľad, aj dokonalý povrch. Neustále si ich hladkám a prechádzam prstami po zlatom nápise - čistá závislosť 😅). 

Príbeh má dokonalú atmosféru záhadného ostrova, z ktorého niet cesty na pevninu. Predstavte si, že máte neustále pocit, akoby vás niekto sledoval. Nemáte sa však kde skryť, nikomu nemôžete veriť 😱. Perfektné prostredie na vraždu, a nie len jednu ... Priznám sa, na tomto ostrove by som sa určite nechcela ocitnúť.

Zápletka tejto knihy je rozhodne veľkým ťahúňom. Ak by som mala viac času, knihu by som zhltla na jedno posedenie. Ťažko sa odkladala. Neustále sa niečo dialo, neustále som menila moju teóriu a predpokladaného vraha. 

Pochváliť musím aj vynikajúce rozuzlenie. Vynikajúce je nie len tým, že je absolútne prekvapivé, ale aj tým ako ho autorka podala. Ako vysvetlila všetko to, čo sa na ostrove odohralo a ako poskladala všetky kúsky do jednej skladačky. Bola som očarená a priznám sa, že som okamžite listovala späť a opätovne si prečítala niektoré pasáže už s vedomím kto je vrah. Občas to pri detektívkach robím 😊. Čítanie toho istého textu, len z inej perspektívy 👍. Dvojnásobný zážitok. Musím uznať, vrah si pripravil dokonalú lesť. A toto je dokonalá detektívka ❤️.

Ak ste milovník detektívok a ešte ste neskúsili žiadnu knihu od A. CH. myslím, že práve táto by mohla byť tou správnou voľbou.

Za knižku veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ ❤️.

5⭐/5⭐